"prudentes et simplices"

Pécsi Református Kollégium Gimnáziuma és Szakgimnáziuma

Pécsi Református Kollégium Gimnáziuma és Szakgimnáziuma

Intézmény neve: Pécsi Református Kollégium

Címe: 7630 Pécs, Engel János József u. 15.

OM kódja: 027413

Feladatellátási hely kódja: 001

0001    Általános tantervű gimnáziumi osztály (28 fő)

Négy évfolyamos, gimnáziumi, általános tantervű osztály, 11. évfolyamtól emelt szintű képzés lehetősége a kötelező és a választott tantárgyakból.

A helyi tanterv általános kerettantervre épül; a tanulmányi területen oktatott első idegen nyelvek az angol nyelv vagy a német nyelv, a második idegen nyelv a francia/olasz/angol vagy a német nyelv.

0002    Nyelvi előkészítő osztály, angol csoport (16 fő)

1 év nyelvi előkészítő osztály + 4 évfolyamos gimnáziumi képzés; angol nyelvi előkészítővel. Első idegen nyelv az angol nyelv, a második idegen nyelv a francia/német vagy az olasz nyelv.

A választott nyelvből a nyelvi előképzettség feltétel.

A számítógépes és informatikai ismeretek intenzív elsajátítása és ésszerű használata olyan szinten történik, hogy a 10. évfolyam végén előrehozott középszintű érettségi vizsgát tehetnek tanulóink, mely jeles eredmény esetén regisztrációs díj ellenében vizsga nélküli ECDL bizonyítványt nyújt.

A nyelvi előkészítő évfolyamon minden a nyelvi és informatikai képzést szolgálja, magyar nyelv- és irodalomból főleg kommunikáció, a szövegértés és a szépirodalom olvastatása, matematikából a logikai képesség fejlesztése történik.

Várjuk azokat a jó képességű tanulókat, akik informatikából és két idegen nyelvből előrehozott érettségi vizsgát kívánnak tenni, szeretik a mozgást és a sportokat, motiváltak a tanulásban, rangos magyar vagy külföldi egyetemen képzelik a továbbtanulásukat.

0003    Nyelvi előkészítő osztály, német csoport (16 fő)

1 év nyelvi előkészítő osztály + 4 évfolyamos gimnáziumi képzés; német nyelvi előkészítővel.

Első idegen nyelv a német nyelv, a második idegen nyelv az angol/francia vagy az olasz nyelv.

A választott nyelvből a nyelvi előképzettség feltétel.

A számítógépes és informatikai ismeretek intenzív elsajátítása és ésszerű használata olyan szinten történik, hogy a 10. évfolyam végén előrehozott középszintű érettségi vizsgát tehetnek tanulóink, mely jeles eredmény esetén regisztrációs díj ellenében vizsga nélküli ECDL bizonyítványt nyújt.

A nyelvi előkészítő évfolyamon minden a nyelvi és informatikai képzést szolgálja, magyar nyelv- és irodalomból főleg kommunikáció, a szövegértés és a szépirodalom olvastatása, matematikából a logikai képesség fejlesztése történik.

Várjuk azokat a jó képességű tanulókat, akik informatikából és két idegen nyelvből előrehozott érettségi vizsgát kívánnak tenni, szeretik a mozgást és a sportokat, motiváltak a tanulásban, rangos magyar vagy külföldi egyetemen képzelik a továbbtanulásukat.

Pécsi Református Kollégium Gimnáziuma és Szakgimnáziuma

Lábléc Logo

Elérhetőségek

Cím: 7630 Pécs Engel János utca 15.

Email: kozepiskola@refipecs.hu

Tel.: +36-72-210-800

Oktatási azonosító

Az intézmény OM azonosítója:

027413

Pécsi Református Kollégium

"prudentes et simplices"

Intézmény neve: Pécsi Református Kollégium

Címe: 7630 Pécs, Engel János József u. 15.

OM kódja: 027413

Feladatellátási hely kódja: 001

0001    Általános tantervű gimnáziumi osztály (28 fő)

Négy évfolyamos, gimnáziumi, általános tantervű osztály, 11. évfolyamtól emelt szintű képzés lehetősége a kötelező és a választott tantárgyakból.

A helyi tanterv általános kerettantervre épül; a tanulmányi területen oktatott első idegen nyelvek az angol nyelv vagy a német nyelv, a második idegen nyelv a francia/olasz/angol vagy a német nyelv.

0002    Nyelvi előkészítő osztály, angol csoport (16 fő)

1 év nyelvi előkészítő osztály + 4 évfolyamos gimnáziumi képzés; angol nyelvi előkészítővel. Első idegen nyelv az angol nyelv, a második idegen nyelv a francia/német vagy az olasz nyelv.

A választott nyelvből a nyelvi előképzettség feltétel.

A számítógépes és informatikai ismeretek intenzív elsajátítása és ésszerű használata olyan szinten történik, hogy a 10. évfolyam végén előrehozott középszintű érettségi vizsgát tehetnek tanulóink, mely jeles eredmény esetén regisztrációs díj ellenében vizsga nélküli ECDL bizonyítványt nyújt.

A nyelvi előkészítő évfolyamon minden a nyelvi és informatikai képzést szolgálja, magyar nyelv- és irodalomból főleg kommunikáció, a szövegértés és a szépirodalom olvastatása, matematikából a logikai képesség fejlesztése történik.

Várjuk azokat a jó képességű tanulókat, akik informatikából és két idegen nyelvből előrehozott érettségi vizsgát kívánnak tenni, szeretik a mozgást és a sportokat, motiváltak a tanulásban, rangos magyar vagy külföldi egyetemen képzelik a továbbtanulásukat.

0003    Nyelvi előkészítő osztály, német csoport (16 fő)

1 év nyelvi előkészítő osztály + 4 évfolyamos gimnáziumi képzés; német nyelvi előkészítővel.

Első idegen nyelv a német nyelv, a második idegen nyelv az angol/francia vagy az olasz nyelv.

A választott nyelvből a nyelvi előképzettség feltétel.

A számítógépes és informatikai ismeretek intenzív elsajátítása és ésszerű használata olyan szinten történik, hogy a 10. évfolyam végén előrehozott középszintű érettségi vizsgát tehetnek tanulóink, mely jeles eredmény esetén regisztrációs díj ellenében vizsga nélküli ECDL bizonyítványt nyújt.

A nyelvi előkészítő évfolyamon minden a nyelvi és informatikai képzést szolgálja, magyar nyelv- és irodalomból főleg kommunikáció, a szövegértés és a szépirodalom olvastatása, matematikából a logikai képesség fejlesztése történik.

Várjuk azokat a jó képességű tanulókat, akik informatikából és két idegen nyelvből előrehozott érettségi vizsgát kívánnak tenni, szeretik a mozgást és a sportokat, motiváltak a tanulásban, rangos magyar vagy külföldi egyetemen képzelik a továbbtanulásukat.

Elérhetőségek

Cím: 7630 Pécs Engel János utca 15.

Email: kozepiskola@refipecs.hu

Tel.: +36-72-210-800